Forex Trading

Niemcy będą zmuszeni do akceptowania płatności bezgotówkowych? To byłby przełom

Z drugiej strony, sektor usług, zwłaszcza mniejsze firmy, takie jak warsztaty samochodowe, fryzjerzy, małe firmy budowlane czy inne usługi świadczone w domu klienta, jest nieco wolniejszy w adopcji. Te firmy często obawiają się kosztów związanych z instalacją terminali lub nie dostrzegają potrzeby zmiany dotychczasowych metod płatności. Niemniej jednak widzimy rosnący postęp w tych sektorach, szczególnie że klienci coraz częściej oczekują możliwości płatności w innej formie niż gotówkowa. Fundacja Polska Bezgotówkowa stara się wspierać te branże, oferując nowe rozwiązania jak darmową instalację terminala w telefonie, aby nie nosić ze sobą dodatkowych urządzeń i edukując przedsiębiorców o korzyściach płynących z wprowadzenia nowoczesnych form płatności.

Barierą w ekspansji jest specyfika lokalnych samorządów i wielość systemów informatycznych – co urząd to inne oprogramowanie. Fundacja wiąże nadzieje z resortem cyfryzacji i programem mObywatel, który mógłby rozwiązać problem poprzez wdrożenie wspólnej platformy dla wszystkich rodzajów usług administracyjnych z możliwością płatności bezgotówkowych. Problem zaległości wobec agentów udało się rozwiązać, przesuwając płatności w czasie.

Te rozwiązania również muszą być bezpieczne i transparentne, aby budować zaufanie wśród konsumentów. Dla polskich konsumentów kluczowym czynnikiem decydującym o dokonaniu pierwszego zakupu w e-sklepie, z którego wcześniej nie korzystali, jest dostępność łatwego sposobu płatności (21 proc.) (2). Jako Fundacja chcemy przede wszystkim wesprzeć narzędziowo i kompetencyjnie e-firmy i przedsiębiorców w obszarze płatności internetowych, które z kolei są jednym z kluczowych czynników determinujących sukces w biznesie internetowym. Bez wątpienia terminal płatniczy jest wykorzystywany do prowadzenia działalności gospodarczej, co oznacza, że związek wydatku z działalnością jest w takiej sytuacji spełniony. Konferencję rozpoczęła zamknięta sesja roundtable prowadzona przez Fundację Polska Bezgotówkowa. O przyszłości płatności bezgotówkowych w Polsce i na świecie będą dyskutować m.in.

Jeśli masz konto w mBanku – terminal zamówisz przez swój serwis transakcyjny, a umowę zaakceptujesz online. Następnie dostawca terminala zweryfikuje, czy spełniasz warunki Programu Polska Bezgotówkowa. Jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie, to skontaktuje się z Tobą w celu umówienia na instalację terminala lub dostaniesz informacje, że możesz już aktywować aplikację płatniczą. Jeśli okaże się, że nie spełniasz warunków Programu, to dostawca terminala skontaktuje się z Tobą i zaproponuje terminal poza Programem Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego. Ciekawym trendem, który warto wspomnieć, jest rozwój płatności odroczonych, czyli tzw. Coraz więcej sklepów oferuje klientom możliwość rozłożenia płatności na raty, co jest szczególnie atrakcyjne dla młodszych pokoleń i w branżach takich jak moda czy elektronika.

Do programu Polska Bezgotówkowa może przystąpić przedsiębiorca, który w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie posiadał terminala płatniczego – nie podpisał umowy z agentem rozliczeniowym. Z Programem Polska Bezgotówkowa uruchomienie płatności kartą online nie będzie Cię nic kosztować. Otrzymasz finansowe wsparcie na pokrycie kosztów obsługi transakcji dokonanych kartami Visa i Mastercard do kwoty 50 tys. W e-commerce płatności odgrywają ważną (jeśli nie kluczową) rolę – wpływają na decyzje zakupowe konsumentów, a nawet są jedną z najczęstszych przyczyn porzucania koszyków.

Czyli mówimy o cyfryzacji płatności na wszystkich poziomach?

– Od ponad dwóch lat odnotowujemy znaczący wzrost zapotrzebowania na wdrożenie bezgotówkowych form płatności w kościołach i związkach wyznaniowych. Częściowo jest to efekt pandemii, która wymusiła ograniczanie fizycznego kontaktu. Warto jednak pamiętać o tym, że z roku na rok, liczba osób preferujących płatności bezgotówkowe lub posługujących się tylko kartą, systematycznie rośnie.

Fundacja przekonała ministerstwo o konieczności przesunięcia terminu o 2,5 roku w związku z ograniczoną Jak inwestować w waluty: Poradnik dla początkujących podażą urządzeń (problem przerwanych łańcuchów dostaw). Niemniej, wcześniej czy później spora grupa przedsiębiorców będzie musiała dostosować się do nowego wymogu. Joanna Erdman, wiceprezes fundacji, jest przekonana, że istnienie Polski Bezgotówkowej wciąż ma sens, a rynek płatności i akceptacji nadal wymaga stymulacji. Dzięki współpracy mBanku z Planet Pay możesz wybrać terminal mobilny lub zamienić swój telefon albo tablet w terminal – wystarczy, że zainstalujesz aplikację płatniczą PlanetPay POSapp. Przyjmowanie płatności wygląda dokładnie tak, jak na tradycyjnym terminalu płatniczym.

Fundacja Polska Bezgotówkowa startuje z akcją wsparcia przedsiębiorców #DziałamyNieZnikamy!

Na koniec należy zastanowić się, czy podatnik ma prawo do odliczenia podatku VAT z faktury za zakup terminala płatniczego, jeżeli wydatek ten został sfinansowany przez inny podmiot. Dochodzą też kwestie prywatności – wielu obywateli obawia się śledzenia transakcji elektronicznych i woli unikać pozostawiania cyfrowych śladów. Połączenie przywiązania do tradycji, obaw o prywatność i praktycznych uwarunkowań sprawia, że gotówka wciąż dominuje w Niemczech, choć ten trend będzie się powoli zmieniać.

Fundacja Polska Bezgotówkowa na Impact fintech’ 19

1 ustawy o PIT kosztami uzyskania przychodów są koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów, z wyjątkiem kosztów wymienionych w art. 23. Kolejny niespenetrowany jeszcze rynek to Kościół katolicki i inne związki wyznaniowe . Kościół od Aktualizacja rynku 25 maja Dryfy dolara, skok cen towarów początku postrzegany był jako atrakcyjny, choć trudny partner dla fundacji.

respondentów: Płatności bezgotówkowe ułatwiają podróżowanie po świecie!

Przedsiębiorcy przystępujący do programu mogą liczyć na pokrycie kosztów związanych z zakupem oraz użytkowaniem terminala płatniczego przez okres 12 miesięcy. Agenci rozliczeniowi mówią o problemach z płynnością fundacji – od kilku miesięcy płaci ona z opóźnieniem za instalacje terminali w ramach programu Polska Bezgotówkowa. Przyczyną jest bardzo duży popyt na nowe POS-y, spowodowany regulacjami z Polskiego Ładu. Więcej niż trzy miesiące wcześniej i powyżej kwartalnej dynamiki z ostatnich dwóch lat, która wynosiła 2 proc. Interesującym przypadkiem jest również sektor instytucji publicznych.

  • Następnie dostawca terminala zweryfikuje, czy spełniasz warunki Programu Polska Bezgotówkowa.
  • Ponadto od 1 maja 2020 roku zwiększono do 20 sztuk maksymalną liczbę terminali dla firm z sektora prywatnego międzymiastowego transportu.
  • W kontekście otrzymanego dofinansowania należy zwrócić uwagę na treść art. 14 ust.

Postulat ten ma znaleźć się w dokumencie końcowym grupy roboczej ds. Budżetu, podatków i finansów, działającej w ramach negocjacji koalicyjnych. W 2024 roku do Programu dołączyło 216 nowych instytucji publicznych. Fundacja wsparła wprowadzenie na rynek 1186 nowych terminali dla instytucji publicznych – do urzędów Przegląd handlowy na sierpień Zysk jest $625 trafiło 520 terminali. Obecnie najwięcej terminali w instytucjach publicznych znajduje się w Warszawie (270) oraz w powiecie mińskim (253).

  • Rzecz w tym, że Tadeusz Kościński był jednym z ojców chrzestnych fundacji – przyczynił się do jej powstania i rozwoju rynku płatności bezgotówkowych.
  • Cyfrowa rewolucja w płatnościach staje się faktem, a Polska jest jednym z liderów tej transformacji.
  • „białych plam” branżowych i geograficznych oraz nowych rozwiązań płatniczych (np. terminal w telefonie).
  • Program Fundacji, w którym wzięło już udział ponad pół miliona firm i instytucji będzie działać na nowych zasadach.

Zobacz co działo się podczas  II edycji Future of Payments

Cyfrowa rewolucja w płatnościach staje się faktem, a Polska jest jednym z liderów tej transformacji. Coraz częściej korzystamy z płatności mobilnych, a tradycyjna gotówka powoli schodzi na dalszy plan. Jakie wyzwania czekają nas w drodze do społeczeństwa bezgotówkowego? Jak technologie takie jak biometria czy płatności w tle zmienią nasze codzienne zakupy? O przyszłości rynku płatności, cyfrowym wykluczeniu oraz wizji Polski w kolejnych latach rozmawiamy z Joanną Erdman, Prezes Zarządu Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Jeśli chcesz zadać pytanie dotyczące zasad Programu Polska Bezgotówkowa lub zgłosić reklamację dotyczącą współpracy z agentem rozliczeniowym – wypełnij i prześlij do nas poniższy formularz. To z kolei wpływa również na kwestię potraktowania otrzymanego dofinansowania jako przychodu podatkowego. 3 pkt 3a ustawy o PIT do przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej nie zalicza się zwróconych innych wydatków niezaliczonych do kosztów uzyskania przychodów. W kontekście otrzymanego dofinansowania należy zwrócić uwagę na treść art. 14 ust. 2 pkt 2 ustawy o PIT, który podaje, że za przychód z działalności gospodarczej uważa się w szczególności dotacje, subwencje, dopłaty, z zastrzeżeniem ust.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *